1 Sesine Acı Değmiş Kadın...

24 Mart 2015

         Sesine acı değmiş bir kadın asla susmaz anlaşılmasın diye sızısı...En çok o konuşur,en güzel o cümle kurar,en güzel o eşlik eder şarkılara ve en güzel o atar şen kahkahalarını.

         Sesine acı değmiş bir kadın;kalan ömrünün üstüne çekmiş demektir silinmesi imkansız bir çizgi.Bu sebeptendir ki korkusuzdur,artık kaç tane varsa adına adam dediğimiz;asla duramaz karşısında ve en mühimi yüreğinin tam ortasında...


         Sesine acı değmişse bir kadının; kısılmaz sesi...ömründen kısar,hayallerinden kısar,düşlerinden kısar,yüreğinden kısar ama aksine daha güçlü çıkar sesi!

         Acının üstüne üstüne yürür,durmaz!Başkalarının yakmasına izin vermeden kendi kendine daha beter yakıverir canını,öyle bir yakar öyle bir kanatır ki o yarayı...''sakın!'' der, ''sakın dokunmasın bir başkası!''       Dalıp giden,hep uzaklara bakan bir çift göz ona aittir her daim...sessizliği sağır eder kulaklarınızı!

         Sesine acı değmişse bir kadının; sakın bölmeyin uykusunu,oturun izleyin...uyanıkken anlatamaz gördüğü o kabusları,anlatamaz uykusuz kaldığı onca geceyi,uyanıkken öyle savunmasız ve çocuksu bir ifade göremezsiniz yüzünde!          Sesine acı değmişse bir kadının; duruşu,oturuşu,kavgası değil...yalnızca gidişi sessiz olur! 

         Ve emin olun ; o sessizliği sığdıramazsınız hiç bir tabuta...!
1 yorum:

  1. Ne güzel dile getirmişsiniz, iki arada bir derede bir solukta okuyuverdim...

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...